Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców im. J. Kilińskiego w Płońsku

Wiedza o zawodach rzemieślniczych

Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców im. J. Kilińskiego w Płońsku realizuje projekt finansowany z Rządowego Programu „Polski Inkubator Rzemiosła” Edycja 2023 na lata 2021-2030.

Rządowy Program „Polski Inkubator Rzemiosła” dotyczy organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym.

Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi. Program realizuje jedno z podstawowych założeń Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, jakim jest aktywizacja sektora pozarządowego. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce, jak również podkreśla znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje do jego rozwoju.

Głównym celem Programu INKUBATOR RZEMIOSŁA jest wzmocnienie organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła w zakresie kapitału ludzkiego i społecznego oraz potencjału instytucjonalnego w celu realizacji działań statutowych, w tym dotyczących rozwoju przedsiębiorczości i kształcenia dualnego.

Celem projektu pn. Wiedza o zawodach Rzemieślniczych w Powiatowym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców jest budowanie dobrego wizerunku rzemiosła wśród uczniów klas siódmych i ósmych powiatu płońskiego, przyszłych kandydatów na czeladników. Planowane zadania w projekcie promują dualny system nauki – łączą teoretyczną naukę w szkołach z praktyczną nauką zawodu w zakładach rzemieślniczych. Podejmowane działania posłuży również do kształtowania dobrego wizerunku rzemiosła w szkołach podstawowych wśród władz jednostki, wychowawców oraz doradców zawodowych.

W pierwszym etapie Konkurs, który odbył się w grudniu 2022 roku, udział wzięły 4 szkoły podstawowe Miasta Płońska.

Aktualnie organizujemy drugi etap kierowany do szkół podstawowych z terenu 10 Gmin Powiatu Płońskiego.

Do wygrania atrakcyjne nagrody – laptop; tablet; telefony komórkowe i inne.

Zachęcamy do udziału!

Konkurs dla uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych Powiatu Płońskiego!

Konkurs odbywa się 19 czerwca 2023 roku o godzinie 10:00 i trwa 60 minut.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

Zapraszamy do rejestracji!